TESOL Sertifikalandırma Kursu


İngilizce Öğretme Hayalinizi Gerçekleştirin

İyi derecede bir İngilizce'ye sahipseniz, İngilizce konuşabiliyorsanız, yepyeni bir kariyeriniz olabilir.INTESOL Türkiye'den MEB uyumlu uluslararası TESOL sertifikanızı alarak yasal olarak İngilizce öğretebileceğinizi biliyor muydunuz?

INTESOL Türkiye'nin tüm faaliyetleri British English Board Türkiye tarafından yürütülemektedir. INTESOL, 1993 yılında beri TESOL/TEFL alanında dünyanın bir çok farklı ülkesinde hizmet vermektedir.


British English Board - INTESOL Turkey - TESOL Sertifikası
TESOL Nedir? TEFL Nedir ?

Hem TEFL hem de TESOL, anadili İngilizce olmayan kişilere yasal olarak İngilizce öğretebilme yetkinliği veren sertifikalandırma kursu için kullanılan kısaltmalardır.TEFL, Teaching English as a Foreign Language (Yabancı bir dil olarak İngilizce Öğretmek) için ve TESOL, Teaching English to Speakers of Other Languages (Başka dilleri konuşanlara İngilizce Öğretmek). Türkiye'de bu iki kısaltma arasından en çok TESOL kullanılmaktadır.

TESOL Sertifikalandırma Kursu için uygun musunuz ?

İngilizce öğretmeye aday bir kişi olarak TESOL eğitimine başlamadan önce İngilizce dil becerilerinin tamamında ama özellikle konuşmada en az B2 düzeyinde yeterlilik göstermeniz gerekmektedir. Uygunluğunuzu belirlemek için İngilizce bir görüşme yapmanız istenecektir. Eğer gerek görülürse yüz yüze bir video konferans görüşmesi de istenebilir.Not: Eğitimlere katılmak için en az lise ve dengi okul mezunu olmak yeterlidir.

Online TESOL kursu eğitim platformu sadelikle tasarlanmış olup kullanıcı dostu bir mantık ile bezenmiştir. Bire-bir eğitmeniniz kurs boyunca size rehberlik edecektir. Aşağıda sistemden ekran alıntıları görebilirsiniz:


INTESOL Türkiye - Akreditasyon ve Geçerlilik

INTESOL Türkiye'nin TESOL/TEFL kursları ALAP (Awarding Language Acquisition for Professionals) tarafından akreditedir. ALAP, ELT (İngilizce Öğretimi) sektöründe uzmanlaşmış bir akreditasyon kuruluşudur.

ALAP, İngilizce Öğretmenliği alanında uzman ve deneyimli, saygın bir akademik kurul tarafından desteklenmektedir. Kurul, akademik düzeyde kaliteden ödün verilmeyerek ALAP sertifikasyonun değerini hep en yukarıda korumasını sağlar.

" Eğitim dünyası sıklıkla akademik kursların sertifikasyonlarının sorgulanması ile gölgelenmektedir. Bu nedenle, profesyonelce hazırlanmış hakiki kurs programları ile ticari kazanç uğruna üretilmiş olanları birbirinden ayırmak için eğitim kurumlarının yapması gereken akredite edilmiş olan sertifikasyon programlarının içeriği ile kurslar düzenlemektir. Akreditasyon, bir kurs programının ve/veya kurs sağlayıcısının belirli bir takım standartları yerine getirmesinin ve bunları uygulamasının harici bir kurum tarafından tanınması ve denetlenmesidir. ALAP'ın kurul üyesi olarak, bu tanımlamanın uygulanmasının üstün ve seçkin bir örneği olan INTESOL ile ilişkili olmaktan ve beraber çalışmaktan çok memnunum."

Dr Paul Rogers Msc,PhD,FCoT, FIFL, FInstLM, FRSA
ALAP Akademik Kurul Üyesi

INTESOL Türkiye resmi sitesine ulaşmak ve daha fazla bilgi edinmek için lütfen www.intesolturkey.com u ziyaret ediniz

British English Board üzerinden TESOL sertifikası ile ilgili daha fazla bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.