Akreditasyon nedir?


BEB Akreditasyon ve Danışmanlık

Bir eğitim kuruluşunun British English Board'un akreditasyon ve danışmanlık servisinden yararlanıyor olması, ilgili kuruluşun BEB Akreditasyon ve Danışmanlık ekibi tarafından dışarıdan gözlemlenmesi ve incelenmesi, standartlar oluşturulması, denetlenmesi ve sürekli takip edilerek oluşturulan standartların süregelen danışmanlık ve atölye çalışmaları ile geliştirilmesi demektir.

Akreditasyon ve danışmanlık ile ilgilenen kuruluşlara bir ön-değerlendirme formu ve kitapçığı gönderilir.


Akreditasyon İşlemi


BEB tarafından danışmanlık verilen ve akredite olan kuruluşlar, iki yıl boyunca kullanabilecekleri bir sertifika ve dış cephe veya bina içi kullanabilecekleri bir akreditasyon levhası alırlar.

BEB Akreditasyonun iki aşaması vardır; birinci aşamada kuruluşlardan ön-değerlendirme formu doldurmaları istenir, ikinci aşama olarak da, yerinde (onsite) bir teftiş ve değerlendirme olacaktır. Amaç akreditasyona başvuran kuruluşun bu süreçten maksimum fayda sağlamasıdır.

Akreditasyon prosedürünün hedefleri aşağıdakileri içerir:


Akreditasyonun faydaları


Bir eğitim kurumu, idari ve öğretim personeli ve öğrencileri, programın veya kurumun istenen hedeflerine ne kadar etkili bir şekilde ulaştığının kapsamlı bir değerlendirmesine katılmaktan doğrudan yararlanır.

Alanında profesyoneller tarafından hazırlanan ve onaylanan müfredat (veya program) ve BEB standartları ile ilgili hizmetlerin kalitesini değerlendirerek, müfredat veya kurum etkinliğini BEB tarafından belirlenen kriterlere göre ölçebilir. Aralıklı raporlamalar ve yeniden akreditasyon süreciyle kuruluşlar yüksek kaliteye bağlılıklarını sürdürmektedir.Eğer akreditasyon ve danışmanlık servislerimizle ilgileniyorsanız bize ulaşın